Tek Sıra Mısır Silaj Makinesi
Tek Sıra Mısır Silaj Makinesi
Tek Sıra Mısır Silaj Makinesi
Tek Sıra Mısır Silaj Makinesi
Tek Sıra Mısır Silaj Makinesi

MC10X Tek Sıra Silaj Makinesi FİMAKS

Marka : FİMAKS
İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺170.520,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺147.000,00(KDV Dahil)

Ürün Açıklaması

Tek Sıra Mısır Silaj Makineleri grubunda yer alan MC10X, mısırın parçalanarak silaj yapılması için kullanılmaktadır. Uzun yıllar boyunca elde edilen tecrübeler ile makineler bugünkü üstün seviyesine ulaşmıştır. Fimaks MC10X Tek Sıra Mısır Silaj Makinelerinin, az güç ihtiyacı ve dayanıklılığı uzun yıllar boyunca elde edilen tecrübeler sayesinde oluşmuştur.

Silajdan en iyi sonucu elde etmek için mısırın gövdesinin ve koçanlarının çok iyi bir şekilde parçalanması gerekmektedir. Tek Sıra Kayışlı Mısır Silaj Makinesinin besleyici ünitesi, üzerinde parçalayıcı bıçaklar olan fanı, doğru açıda besleyerek en iyi kalitede parçalamayı sağlar. Üzerinde 10 adet özel olarak sertleştirilmiş bıçak olan fan yaklaşık olarak 1500 dev./dak. süratle dönmektedir. Mısırın parçalayıcı fana gitmesini sağlayan iki adet besleyici tambur, iki adet ise baskı tamburu bulunmaktadır. Baskı tamburlarından biri baskı yayına sahiptir ve üzeri tırtıklıdır. Baskı tamburları, mısırın gövdesinin ve koçanlarının doğru açılarda parçalayıcı fana ulaştırılması için, dikey olarak parçalayıcı fanın tam önünde konumlandırılmışlardır. Fimaks MC10X Tek Sıra Kayışlı Mısır Silaj Makinesinin düşük güç gereksinimi ve kısa parçalama uzunluğunu bu özelliği sayesindedir.

Fimaks MC10X Tek Sıra Mısır Silaj Makine’sinde besleyici ünitenin korunması için kolay erişilebilir bir yere emniyet civatası yerleştirilmiştir. Bu civata, besleyici üniteyi kötü koşullarda çalışırken toprak, taş ve yabancı cisimlerin girmesi sonucu oluşabilecek zararlardan korumaktadır. Ayrıca Tek Sıra Mısır Silaj Makinesi, çalışırken yüksekliği ayarlanabilir tekerlek vasıtasıyla, çalışma yüksekliği ayarlanarak, tarladaki kötü çalışma koşullarında toprak ve taş alma riskini azaltmaktadır.
Tek Sıra Mısır Silaj Makinesi’nin güç aktarımı cırcırlı şaft ve 4 adet V kayış vasıtasıyla sağlanmaktadır. Kayış gergi işlemi, manuel olarak, silaj makinesi üzerinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Besleyici üniteye hareket aktarımı, yağ havuzunun içinde çalışan bakım gerektirmeyen dişliler ile sağlanmaktadır.

Fimaks Tek Sıra Mısır Silaj Makineleri’nde parçalayıcı bıçakların bilenmesi makine üzerindeki bileme ünitesi vasıtasıyla kolayca yapılabilmektedir.
Bacanın çevrilmesi, hidrolik piston ile sağlanmaktadır ve traktöre takılan bir kol vasıtasıyla manuel olarak şapkadan atılan parçaların açısı da ayarlanabilmektedir.
Silaj Makinesi’nin yüksekliği iki parçalı bacanın üst parçası katlanarak azaltılabilmektedir. 
Makine üzerinde standartlara uygun olarak uyarıcı çıkartmalar bulunmaktadır.

Teknik Özellikler

 

ÇALIŞMA SIRA SAYISI 1
YÜKSEKLİK (mm) 3250
UZUNLUK (mm) 2100
GENİŞLİK (mm) 2300
AĞIRLIK (kg) 575
BACA KATLI HALDE YÜKSEKLİK (mm) 2200
PTO DEVRİ (rpm) 540
GÜÇ GEREKSİNİMİ (kW/hp) 32/45
PARÇALAMA BOYUTU (mm) 4.5 / 6 / 10 / 15
KESİCİ BIÇAK SAYISI 10
ÜFLEYİCİ PALET SAYISI 5
TEKERLEK ÖLÇÜLERİ 16.5×6.5-8 6PR
ASKI SİSTEMİ Cat.II
KAPASİTE (ton/saat) 49

 

VİDEO
 

  • +90 544 958 71 26
  • +90 544 958 71 25
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR